«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Додаткова відпустка за ненормований робочий день: чи можна давати наперед

Кількість переглядів6844

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА ЗА НЕНОРМОВАНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ: ЧИ МОЖНА ДАВАТИ НАПЕРЕД
Наш працівник у вересні 2012 року хоче взяти щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день. При цьому період, за який він хоче її взяти, відпрацьовано не повністю. Чи можемо ми надати таку відпустку наперед або тільки за фактично відпрацьований період?
Відповідь
Щорічну додаткову відпустку працівникам із ненормованим робочим днем слід надавати за фактично відпрацьований період. Пояснимо.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР до стажу роботи, що надає право на щорічну додаткову відпустку з ненормованим робочим днем, серед іншого, уключають час фактичної роботи з особливим характером праці.
А п. 8 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці України від 10.10.97 р. № 7, прямо говорить, що додаткову відпустку за ненормований робочий день надають пропорційно до часу, відпрацьованого на роботі чи посаді, що надає право на цю відпустку.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.09.2012

Рубрики:

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу