«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Аванс за товар надійшов до реєстрації пдвшником: чи може постачальник сформувати податковий кредит

Кількість переглядів3361

АВАНС ЗА ТОВАР НАДІЙШОВ ДО РЕЄСТРАЦІЇ ПДВШНИКОМ: ЧИ МОЖЕ ПОСТАЧАЛЬНИК СФОРМУВАТИ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ
Підприємство, коли ще не було платником ПДВ, одержало аванс за товар від покупця. Відвантаження проведемо після реєстрації ПДВшником. Тобто перша подія з продажу для нас — до вступу до ПДВшиків, і податкові зобов'язання за цим постачанням ми не нараховуємо.
Цей товар ми самі придбаємо у свого постачальника після одержання ПДВшного свідоцтва. Чи вправі ми відобразити податковий кредит?
Відповідь
Уважаємо, що ви не зможете віднести до податкового кредиту суми ПДВ, пов'язані з придбанням товару, який буде відвантажено покупцю, при одержанні авансу від якого ПДВшні зобов'язання не визнавали через відсутність статусу платника ПДВ.
Одним з основних критеріїв відображення податкового кредиту з ПДВ є використання товару, що придбавається, в оподатковуваній операції (п. 198.3 Податкового кодексу України). Оскільки ви не обкладали ПДВ постачання цього товару, то, гадаємо, ви не маєте права й формувати податковий кредит за його придбанням (навіть якщо операція з придбання відбулася вже після реєстрації платником ПДВ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.09.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу