«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Бпд: як зареєструвати зміни

Кількість переглядів2910

БПД: ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИ ЗМІНИ
Як заповнити заяву на внесення змін у вже зареєстровану базу персональних даних, якщо змінилася юридична адреса підприємства й, відповідно, місцезнаходження бази персональних даних?
Відповідь
Згідно з ч. 6 ст. 9 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.10 р. № 2297-VI володілець бази персональних даних зобов'язаний повідомляти вповноважений державний орган із питань захисту персональних даних про кожну зміну відомостей, необхідних для реєстрації відповідної бази, не пізніше ніж протягом десяти робочих днів із дня настання такої зміни.
Форму заяви про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних затверджено наказом Міністерства юстиції України від 08.07.11 р. № 1824/5.
Таку заяву слід заповнювати українською мовою друкованими та розбірливими літерами. Заява не повинна містити помарок, закреслень і виправлень. Дати зазначають у форматі: день, місяць, рік.
Порядок подання заяв про реєстрацію бази персональних даних та про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних, затверджений наказом Мін’юсту від 08.07.11 р. № 1824/5, не містить детальних інструкцій подання заяви про зміну відомостей, та й Державна служба України з питань захисту персональних даних (далі — ДСЗПД) відмовчується. Тому вважаємо, що спершу слід зазначити інформацію, яка існувала до змін, та поставити відмітку «Вилучити», а потім зазначити вже нові відомості та поставити відмітку «Додати». Приклад заповнення цієї заяви знаходиться в додатку.
У разі, якщо необхідно більше одного розділу, який містить інформацію про володільця, розпорядників, найменування, місцезнаходження бази персональних даних, та мету обробки бази персональних даних у заяві про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних, заявник заповнює в заяві відповідний розділ необхідну кількість разів.
Отже, у заяві про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних потрібно вказувати реєстраційний номер бази персональних даних та дату її реєстрації.
Якщо ж підприємство ще досі не отримало свідоцтва про реєстрацію бази персональних даних, а зміни вже відбулися, то ДСЗПД на своєму веб-сайті рекомендує повідомляти про ці зміни шляхом надсилання листа. Цей лист можна скласти в довільному форматі на бланку підприємства та зазначити в ньому зміни, які відбулися.
Наведемо приклад тексту цього листа:
«10.04.12 р. товариством з обмеженою відповідальністю «Веселка», яке знаходилося за адресою: 01001, м. Київ, вул. Дощова, 2, кв. 45, було подано заяву про реєстрацію бази персональних даних «Працівники ТОВ «Веселка», що знаходиться за адресою: 01001, м. Київ, вул. Дощова, 2, кв. 45.
Відповідно до п. 6. ст. 9 Закону України «Про захист персональних даних» повідомляємо Вас про зміну таких відомостей:
— місцезнаходження володільця бази персональних даних «Працівники ТОВ «Веселка». Нове місцезнаходження: 01005, м. Київ, вул. Весняна, 70,
кв. 18;
— місцезнаходження бази персональних даних «Працівники ТОВ «Веселка». Нове місцезнаходження: 01005, м. Київ, вул. Весняна, 70, кв. 18.
Станом на 15.06.12 р. із незалежних від ТОВ «Веселка» причин Свідоцтва про державну реєстрацію баз персональних даних не отримано. Після отримання свідоцтва, ТОВ «Веселка» у визначеному законом порядку буде заповнено та надіслано до Державної служби України з питань захисту персональних даних заяву про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.08.2012

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу