«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » В одному місяці нараховано зарплату та винагороду за цивільно-правовим договором: розраховуємо податок на доходи

Кількість переглядів8078

В ОДНОМУ МІСЯЦІ НАРАХОВАНО ЗАРПЛАТУ ТА ВИНАГОРОДУ ЗА ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМ ДОГОВОРОМ: РОЗРАХОВУЄМО ПОДАТОК НА ДОХОДИ
Як правильно розрахувати податок на доходи за умови, що в одному місяці нараховано зарплату та винагороду за цивільно-правовим договором?
Відповідь
І зарплата, і винагорода за цивільно-правовим договором (далі — ЦПД) виступають базою для нарахування та утримання єдиного внеску, а також для утримання податку на доходи. Зауважте: винагорода за ЦПД і зарплата — це дві різні виплати. Першу виплачують за результатами виконання ЦПД, а другу — у межах трудових відносин1. Тому обидві виплати нараховують і, відповідно, оподатковують окремо з урахуванням зазначених нижче особливостей.
Базою для утримання податку на доходи із зарплати виступає сума нарахованої зарплати, зменшена на розмір утриманого єдиного внеску та податкової соцпільги (за її наявності), з винагороди за ЦПД — сума нарахованої винагороди, зменшена на розмір утриманого єдиного внеску (п. 164.6 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Базою для нарахування та утримання єдиного внеску для обох виплат — суми нарахованого доходу в межах максимальної величини для нарахування єдиного внеску. При цьому якщо місячний доход перевищує зазначену максимальну величину, перш за все оподатковують зарплату, а тільки потім, якщо граничної суми не досягнуто, винагороду за ЦПД (пп. 4.3.2 Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Правління ПФУ від 27.09.10 р. № 21-5).
Ще одна особливість, що може виникнути у зв'язку з нарахуванням в одному місяці і зарплати, і винагороди, згідно із ЦПД пов'язана із застосуванням прогресивної шкали ставок податку на доходи за п. 167.1 ПКУ (15%/17%).
Докладніше про те, як правильно оподатковувати нараховані в одному місяці зарплату та винагороду за ЦПД в умовах застосування прогресивної шкали ставок податку на доходи, а також максимальної величини єдиного внеску, — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 19-20 за 2012 р. на стор. 135.

Розглянемо приклад.
Працівнику нараховано зарплату (оклад) — 5000 грн, і винагороду за ЦПД — 4000 грн. Припустимо, що підприємству присвоєно 15-й клас професійного ризику виробництва, тому ставка для нарахування єдиного внеску для зарплати становить 37%. Також припускаємо, що працівник не є інвалідом і не користується будь-якими іншими індивідуальними преференціями при оподаткуванні його зарплати.
Зарплата. Ураховуючи її розмір, право на податкову соцпільгу працівник, скоріше за все, не має, тому алгоритм розрахунку платежів буде таким:
1) утримуємо єдиний внесок — 180 грн (5000 х 3,6%2);
2) нараховуємо єдиний внесок — 1850 грн (5000 х 37%);
3) утримуємо податок на доходи — 723 грн [(5000 - 180) х 15%].
Разом зарплата до виплати становитиме 4097 грн (5000 - 180 – 723).
У цьому випадку аналогічний алгоритм буде застосовано і для винагороди за ЦПД:
1) утримуємо єдиний внесок — 104 грн (4000 х 2,6%);
2) нараховуємо єдиний внесок — 1388 грн (4000 х 34,7%);
3) утримуємо податок на доходи — 584,4 грн [(4000 - 104) х 15%].
Разом винагорода до виплати становитиме 3311,6 грн (4000 - 104 - 584,4).
Як бачимо, оскільки місячний доход не перевищив 10-кратного розміру мінзарплати на 1 січня звітного року (для 2012 р. — 10730 грн), обидві виплати обкладено податком на доходи за ставкою 15%. Не перевищено й максимальної величини для сплати єдиного внеску, тому його утримано та нараховано на обидві суми в повному обсязі.
_____________________
1 Згідно зі ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР зарплата — це винагорода, яку виплачують лише за трудовим (а не цивільно-правовим) договором.
2 Ставки єдиного внеску, що застосовують до різних виплат, ви можете знайти в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 4 за 2011 р. на стор. 11.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.08.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу