«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Позика в касу — позика із каси: оминаючи банківський рахунок

Кількість переглядів4881

ПОЗИКА В КАСУ — ПОЗИКА ІЗ КАСИ: ОМИНАЮЧИ БАНКІВСЬКИЙ РАХУНОК
Фізособа повернула позику в касу підприємства (34 тис. грн). Ми їх оприбуткували, але гроші в банк не здали, а в той самий день видали іншій фізособі за договором позики (34 тис. грн). Чи повинні ми були здавати гроші в банк, а потім знову їх одержувати й видавати як нову позику? Чи правомірні наші дії?
Відповідь
Чинне законодавство не висуває спеціальних вимог стосовно того, що повернута від фізособи позика повинна спочатку потрапити на банківський рахунок фірми, а тільки після цього її знову можна буде зняти й видати як позику іншій фізособі.
Головне — аби, приймаючи готівку в касу, було оформлено прибутковий касовий ордер, а видаючи її, — видатковий касовий ордер, згідно з Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі — Положення № 637). Крім того, про обмеження розрахунків готівкою в сумі 10 тис. грн можете не турбуватися, під час розрахунків підприємства з фізособами воно не працює (п. 2.3 Положення № 637).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.08.2012

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Первинні документи

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу