«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Працівник не з’являється на роботі протягом декількох місяців. коли його краще звільнити та як це краще зробити?

Кількість переглядів10125

ПРАЦІВНИК НЕ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ НА РОБОТІ ПРОТЯГОМ ДЕКІЛЬКОХ МІСЯЦІВ. КОЛИ ЙОГО КРАЩЕ ЗВІЛЬНИТИ ТА ЯК ЦЕ КРАЩЕ ЗРОБИТИ?
Працівник із 02.04.12 р. без пояснення причин не приходив на роботу. 15.05.12 р. йому було направлено цінний лист із описом вкладеного з пропозицією пояснити причину неявок і надати лікарняний аркуш чи будь-який інший документ, що підтверджує причину відсутності. Лист повернувся з відміткою пошти «Закінчення терміну зберігання». Чи можна звільнити працівника 2 квітня? Якщо звільнити його в липні, то чи не буде застосовано до підприємства санкцій із боку податкової у зв'язку з невиплатою йому зарплати і, відповідно, з ненарахуванням податку на доходи (з урахуванням того, що весь період відсутності, починаючи з 02.04.12 р., ми табелювали як прогул)?
Відповідь
Якщо неявку працівника табелювали як прогул, підприємство не зобов’язане нараховувати йому зарплату за весь період із 2 квітня й до дати звільнення. Прогул, крім змушеного, не оплачується (зарплата — це винагорода за виконану роботу (ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від  24.03.95 р. № 108/95-ВР)), проте є однією з підстав для звільнення найманої особи з ініціативи роботодавця згідно з п. 4 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). При цьому достатньо відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня без поважних причин.
Звісно, якщо зарплата не нараховувалася, то не потрібно вносити в бюджет і всі платежі, що належать за нею: податок на доходи та єдиний внесок.
Звільнити працівника рекомендуємо після дати одержання листа з пошти з відміткою про закінчення строку його зберігання. У разі можливих суперечок він свідчитиме про те, що підприємство прийняло всі можливі міри для встановлення причин відсутності співробітника на роботі. Це дає законну підставу припинити трудові відносини, пославшись на згадану вище норму КЗпП.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.07.2012

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу