«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Порядок сплати акцизного податку в разі оформлення векселя при придбанні спирту

Кількість переглядів3882

ПОРЯДОК СПЛАТИ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ В РАЗІ ОФОРМЛЕННЯ ВЕКСЕЛЯ ПРИ ПРИДБАННІ СПИРТУ
У якому обсязі сплачувати акцизний податок при погашенні податкового векселя, отриманого перед придбанням спирту для виробництва слабоалкогольних напоїв? Чи залежить сума зобов’язання від залишків готової продукції на складі або залишків спирту на виробництві та на складі?
Відповідь
Як випливає з п.п. 225.1 та 225.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), в останній день погашення векселя підприємство зобов’язане сплатити всю суму акцизного податку, розраховану, виходячи зі ставок на готову продукцію з урахуванням указаних нижче особливостей.
При отриманні спирту підприємство складає акт про фактично отриману кількість спирту та розрахунок акцизного податку, виходячи із фактично отриманої кількості спирту. Цей акт є коригуванням до наданого податкового векселя із зазначенням остаточної суми податку, яка підлягає сплаті (п. 225.2 ПКУ). Суму податку, на яку погашається вексель, також зменшують на суму податку, розраховану виходячи із фактично втраченої кількості спирту етилового при транспортуванні та зберіганні, у процесі виробництва готової продукції (у межах норм), а також фактично поверненого невиправного браку (п. 225.5 ПКУ). Порядок розрахунку суми зменшення акцизу затверджено постановою КМУ від 27.12.10 р. № 1260.
Таким чином, сума акцизного податку, яка підлягає сплаті за векселем, не залежить ані від залишків готової продукції на складі, ані від залишків спирту у виробництві чи на складі. Її визначають виходячи з обсягів готової продукції, яку може бути виготовлено з отриманого спирту (з урахуванням поверненого невиправного браку), щоправда з урахуванням втрат спирту в процесі придбання, транспортування, зберігання, у виробництві.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.07.2012

Рубрики:

»  Цінні папери

»  Акцизний збір

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу