«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Цільове використання вивільнених із-під оподаткування коштів

Кількість переглядів3970

ЦІЛЬОВЕ ВИКОРИСТАННЯ ВИВІЛЬНЕНИХ ІЗ-ПІД ОПОДАТКУВАННЯ КОШТІВ
Наше підприємство користується пільгою з податку на прибуток (пп. «б» п. 17 підрозділу 4 р. ХХ Податкового кодексу України). Чи можна направити вивільнені кошти на придбання сировини для виробництва, наприклад, тику, пера для збільшення обсягу виробництва?
Відповідь
Придбання сировини ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ОБСЯГІВ ВИРОБНИЦТВА можна розцінювати як цільове використання вивільнених коштів. Адже в п. 21 підрозділу 4 р. ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ) серед напрямків використання вивільнених коштів чітко зазначені «суми вивільнених коштів (суми податку, які внаслідок застосування пунктів 15—19 цього підрозділу не сплачуються до бюджету і залишаються в розпорядженні платника податків) спрямовуються таким платником на створення або переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягу виробництва (надання послуг), запровадження новітніх технологій та/або повернення кредитів (у т. ч. отриманих до дня набрання чинності цього Кодексу), використаних на зазначені цілі, та сплату відсотків за ними».
При цьому не уточнено, які саме шляхи зростання виробництва маються на увазі (екстенсивні чи інтенсивні). Отже, з огляду на це спектр досить широкий: від зростання за рахунок збільшення кількості працівників, витрат сировини й матеріалів, виробничого обладнання (екстенсивні шляхи) до зростання в результаті вдосконалення техніки та організації виробництва (інтенсивні). Рекомендуємо потурбуватися й продумати обґрунтування узгодження витрат пільговозаощаджених коштів із вищезгаданими цілями. Як варіант, можна це задокументувати в наказі по підприємству. Про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 41 за 2011 р., стор. 32.
Схоже, що й податківці тієї самої думки. В Єдиній базі податкових знань (підрозділ 110.23) на питання «Чи вважаються цільовим використанням звільнених від оподаткування коштів, спрямованих на збільшення обсягів виробництва, витрати на придбання сировини?» відповіли: «Таким чином, оскільки технологічний процес виробництва продукції передбачає використання власної або придбаної сировини, платник податків має право спрямовувати кошти, вивільнені від оподатковування, на придбання сировини для здійснення діяльності, прибуток від якої звільняється від оподаткування».
Поряд із цим зазначимо, що зміни, які торкнулися пільговиків із прийняттям Закону України «Про внесення змін до підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ щодо особливостей справляння податку на прибуток» від 23.02.12 р. № 4453-VI, не виключили такого шляху використання коштів — тобто спрямування вивільнених коштів на збільшення обсягів виробництва актуально. Ми детально розповідали про новації в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 29 за 2012 р., стор. 6.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 12.07.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Виробництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу