«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна, прийнявши жінку на роботу, одразу ж відправити її у відпустку по догляду за дитиною

Кількість переглядів7735

ЧИ МОЖНА, ПРИЙНЯВШИ ЖІНКУ НА РОБОТУ, ОДРАЗУ Ж ВІДПРАВИТИ ЇЇ У ВІДПУСТКУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ
Чи може підприємство одночасно із прийняттям на роботу співробітника надати жінці декретну відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, якщо так, то в якому порядку?
Відповідь
Ви можете прийняти жінку й одразу ж відправити її у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, тому що це не заборонено законодавством. При цьому жінку можна взяти додатково на роботу на умовах неповного робочого часу (0,5 ставки), адже згідно з ч. 4 ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР за бажанням жінки або осіб, зазначених у частині третьої цієї статті, у період перебування у відпустці по догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу чи вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки по догляду за дитиною.
Таким чином, вам слід видати:
1.    Наказ про прийом на роботу.
2.    Наказ про відпустку по догляду за дитиною до 3-х років.
Наказ про прийом на роботу за сумісництвом на умовах неповного робочого дня (тому що робітниця не може за одним місцем роботи одночасно перебувати у відпустці та працювати, на період такої відпустки її додатково оформлюють за сумісництвом).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.07.2012

Рубрики:

»  Кадрове діловодство

»  Відпустки

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу