«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Продаж товарів за готівку й безготівково: як зменшити податок на прибуток на вартість торгового патенту

Кількість переглядів4769

ПРОДАЖ ТОВАРІВ ЗА ГОТІВКУ Й БЕЗГОТІВКОВО: ЯК ЗМЕНШИТИ ПОДАТОК НА ПРИБУТОК НА ВАРТІСТЬ ТОРГОВОГО ПАТЕНТУ
Наше підприємство — платник податку на прибуток займається виробництвом та продажем власної продукції (доставляємо за адресами власним автомобілем) як за безготівковим розрахунком, так і за готівку, без використання РРО. Торгуємо на підставі торгового патенту. Як урахувати вартість торгового патенту в зменшення податку на прибуток від діяльності з продажу за готівку або від усієї торгівлі, у т.ч. за безготівковий рахунок?
Відповідь
Зарахувати вартість патенту можна лише в зменшення податку на прибуток від виду діяльності, для якого придбано такий патент. У вашому випадку патентованим видом діяльності є торгівля за готівку в пунктах продажу товарів. Пояснимо.
Відповідно до пп. 267.1.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) патентуванню, зокрема, підлягає торговельна діяльність у пунктах продажу товарів. У цьому випадку під торговельною діяльністю розуміють роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток (пп. 14.1.246 ПКУ). Звідси висновок, що патент на торгівлю за безготівковим розрахунком не придбавають.
Таким чином, в обговорюваному випадку вартість патенту можна зарахувати лише в зменшення податку на прибуток від торгівлі за готівку (та/або з використанням платіжних карток).
Детально про це ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 24 за 2012 рік на стор. 33.
Нагадаємо: розрахунок податку на прибуток від діяльності, що підлягає патентуванню, проводять у додатку ТП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Мінфіну України від 28.09.11 р. № 1213. Про нюанси його заповнення ми докладно розповіли в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 30 за 2012 рік на стор. 41.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.07.2012

Рубрики:

»  Торгівля

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу