«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно у формі № 1-дф фіксувати кошти, надані працівнику на відрядження або під звіт

Кількість переглядів11103

ЧИ ПОТРІБНО У ФОРМІ № 1-ДФ ФІКСУВАТИ КОШТИ, НАДАНІ ПРАЦІВНИКУ НА ВІДРЯДЖЕННЯ АБО ПІД ЗВІТ
Підкажіть, будь ласка, чи потрібно у формі № 1-ДФ фіксувати з ознакою доходу «118» кошти, надані працівнику на відрядження або під звіт?
Відповідь
З ознакою доходу «118» відображають «Кошти, отримані платником податків на відрядження або під звіт, у т.ч. надлишок витрачених і не повернутих в установлений законодавством термін (виділено нами. — Прим. ред.)» (див. Довідник ознак доходів, наведений у додатку до Порядку заповнення та надання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1020, далі — Порядок № 1020).
Тобто, судячи із цього формулювання, з ознакою доходу «118» необхідно показувати:
— затверджену керівником (відповідно до авансового звіту) суму коштів, отриманих платником податків на відрядження в рамках норм, установлених р. III Податкового кодексу України (далі — ПКУ), зокрема його пп. 140.1.7 — неоподатковувана сума відповідно до пп. 165.1.11 ПКУ;
— затверджену керівником (відповідно до авансового звіту) суму коштів, отриманих платником податків під звіт — неоподатковувана сума на підставі пп. 165.1.11 ПКУ;
— затверджену керівником (відповідно до авансового звіту) суму коштів, отриманих платником податків на відрядження поза рамками, установленими пп. 140.1.7 ПКУ, зокрема понаднормові добові, які виплачують на підприємстві на підставі колдоговору або наказу керівника — оподатковувана сума згідно з пп. 164.2.11 ПКУ;
— суму надлишку витрачених коштів, отриману платником податків на відрядження або під звіт і не повернену в строки, установлені пп. 170.9.2 ПКУ, розраховану відповідно до п. 170.9 ПКУ, — оподатковувана сума згідно з пп. 164.2.11 ПКУ.
Таким чином, якщо строго дотримуватися букви Довідника ознак доходів, у формі № 1-ДФ необхідно фіксувати як оподатковувані, так і неоподатковувані суми, видані працівникам на відрядження або під звіт.
Щоправда, податківці у своєму листі від 12.05.11 р. № 8882/617-0215 (опубліковано разом із нашим коментарем у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 52 за 2011 рік на стор. 43 та 44 відповідно) серед іншого зазначали, що у формі № 1-ДФ нібито й можна зазначати лише одержані платником податків на відрядження або під звіт кошти, які надмірно витрачені й не повернені в установлений законодавством термін. Тобто лише оподатковувані суми. Однак роз’яснення контролерів сьогодні є, а завтра їх можуть скасувати. Крім того, вони не мають статусу нормативно-правового акта, на відміну від Порядку № 1020. Більше того, судячи із дзвінків на гарячу лінію, не всі податківці, схоже, поділяють думку, озвучену їхніми колегами в листі.
Отже, до появи чітких офіційних роз’яснень від ДПСУ або внесення відповідних змін до форми № 1 ДФ рекомендуємо у згаданому розрахунку показувати всі суми (оподатковувані та неоподатковувані), нараховані та/або виплачені фізособам. Адже штрафи за неправильне заповнення форми № 1-ДФ чималі.
Проблематику цього питання ми розглядали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2011 рік, на стор. 12 і 17.
Зауважимо: ви, звісно, можете отримати індивідуальну податкову консультацію від органу ДПС (ст.ст. 52, 53 ПКУ). При цьому варто посилатися на згаданий позитивний лист ДПСУ. Відзначимо, що, судячи з п. 53.1 ПКУ, платника податків не може бути притягнуто до відповідальності, якщо він діяв відповідно до податкової консультації, наданої йому в письмовій або електронній формі.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.06.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу