«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як реалізувати бажання жінки працювати, якщо вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною

Кількість переглядів5983

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ БАЖАННЯ ЖІНКИ ПРАЦЮВАТИ, ЯКЩО ВОНА ЗНАХОДИТЬСЯ У ВІДПУСТЦІ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ
Наша працівниця планує піти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, але при цьому бажає працювати в період відпустки хоча б дві години на день. Як правильно оформити її працю? Чи не втратить вона право на державну допомогу в період відпустки?
Відповідь
Якщо жінка планує піти у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років та при цьому бажає працювати в період відпустки по 2 години в день, то для реалізації такого задуму необхідно оформити її як працівника за сумісництвом на умовах неповного робочого часу. Адже за одним трудовим договором працівник не може одночасно знаходитися у відпустці та працювати.
За умови роботи за сумісництвом жінка не втратить права на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною (ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР та ч. 7 ст. 14 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-ХII).
Дізнатися про всі нюанси розрахунку декретних ви можете в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 106 за 2011 р., стор. 13.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.06.2012

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

»  Соцзабезпечення громадян

»  Кадрове діловодство

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу