«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Сплата пдв при продажу земельної ділянки

Кількість переглядів7746

СПЛАТА ПДВ ПРИ ПРОДАЖУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
Продаємо земельну ділянку. Її балансова вартість — 50 тис. грн. Експертна вартість — 100 тис. грн, а договірна — 80 тис. грн. Із якої вартості потрібно сплатити ПДВ та як показати цю операцію в декларації?
Відповідь
При продажу землі в пп. 197.1.21 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) передбачено пільгу. Звільнено від оподаткування постачання (продаж, передачу) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об'єктами нерухомого майна та включаються до їхньої вартості відповідно до законодавства (з урахуванням положень абзацу першого пп. 197.1.13 ПКУ). За останньою нормою звільнено від ПДВ операції з безоплатної приватизації житлового фонду, уключаючи місця загального користування в багатоквартирних будинках та прибудинкових територій, присадибних земельних ділянок відповідно до законодавства, а також постачання послуг, отримання яких згідно із законодавством є обов'язковою передумовою приватизації житла, прибудинкових територій багатоквартирних будинків, присадибних земельних ділянок.
Як ми зрозуміли з листа, земельна ділянка, яку продає ваше підприємство, є окремим об’єктом, тож на операцію продажу поширюється пільга з ПДВ.
Разом із тим обсяг постачання за цією операцією потрібно показати в ПДВшному обліку. Він дорівнює договірній контрактній вартості товару, але не нижче звичайної ціни (п. 188.1 ПКУ). Правила визначення звичайних цін наведено в п. 1.20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР. За його пп. 1.20.51 у деяких випадках для обґрунтування звичайної ціни застосовують правила національних стандартів оцінки майна й майнових прав. Тобто при фіскальному підході звичайною ціною земділянки можна вважати її експертну оцінку.
Тому, уважаємо, для вас буде безпечніше вказувати в податковій накладній, Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних та декларації з ПДВ обсяг постачання, виходячи з експертної оцінки землі. У декларації для звільнених операцій призначено рядок 5.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.06.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу