«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як відображати витрати в ч. і неприбуткового звіту

Кількість переглядів7224

ЯК ВІДОБРАЖАТИ ВИТРАТИ В Ч. І НЕПРИБУТКОВОГО ЗВІТУ
Ми — неприбуткова організація (код неприбутковості «0012»). Відповідно до статуту займаємося діяльністю, пов’язаною із захистом інтересів членів асоціації м'ясо-молочної продукції. Членські внески до нас надходять без чіткої вказівки, на які потреби вони призначені. У призначенні платежу зазначено: «Членські внески за період...». Наші витрати пов’язані з веденням діяльності, спрямованої на рішення завдань асоціації (оренда офісу, телефонні розмови, отримання консультацій, приймання делегацій (представницькі витрати), утримання та обслуговування машин (бензин, ремонт), купівля основних засобів).
Чи можемо ми відображати їх одразу в рядку 9.2 Неприбуткового звіту як «профінансовані витрати» асоціації?


Відповідь
Суму отриманих нецільових членських внесків, які буде спрямовано на покриття витрат, пов’язаних з утриманням вашої асоціації та веденням її статутної діяльності, відображають у рядку 5.1 Неприбуткового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, форму якого затверджено наказом ДПАУ від 31.01.11 р. № 56 (далі — Неприбутковий звіт). Адже в обговорюваному випадку такі надходження вважають пільгованими доходами асоціації (п. 157.6 Податкового кодексу України). Разом із тим записати такі суми й до рядка 9.2 Неприбуткового звіту, саме в періоді їхнього одержання, не можна. І от чому.
Як записано в п. 2.5 Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом ДПАУ від 31.01.11 р. № 56, у рядку 8 і 9 неприбуткові організації та установи показують суми профінансованих витрат. І хоча законодавці не пояснили, що розуміти під словосполученням «профінансовані витрати», ми переконані, що його потрібно трактувати як оплачені.
Таким чином, у ч. I (зокрема, рядках 9.1 і 9.2) Неприбуткового звіту необхідно показувати суми профінансованих (фактично оплачених) витрат.
Зауважимо: подібний підхід озвучили й податківці в консультації в Єдиній базі податкових знань, розміщеній на сайті ДПС України (http://sts.gov.ua/ebpz/) (див. підрозділ 110.26). Процитуємо їхній висновок:
«Порівняно з іншими платниками податку на прибуток, що застосовують загальне правило визнання доходів (ст. 137 ПКУ) і витрат (ст. 138 ПКУ), для неприбуткових установ та організацій установлено особливий порядок податкового обліку, а саме: доходами є фактично одержані доходи (тобто дата зарахування коштів на розрахунковий рахунок і одержання майна, якщо здійснюється його безоплатне передання), а витратами — фактично понесені витрати (фактично використані кошти, що надходять до неприбуткової установи (організації)).
Таким чином, у рядках 8 і 9 Звіту зазначають фактично використані кошти (виділено нами. — Прим. ред.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 18.06.2012

Рубрики:

»  Неприбуткові організації

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу