«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Найменування підприємства в податковій накладній

Кількість переглядів6591

НАЙМЕНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВА В ПОДАТКОВІЙ НАКЛАДНІЙ
Як правильно вказувати найменування підприємства в податковій накладній (зокрема, організаційно-правову форму)?
Відповідь
Серед обов’язкових реквізитів податкової накладної фігурує «повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість» — продавця та покупця товарів/послуг (пп.пп. «в» та «д» п. 201.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Отже, у податковій накладній указують повну або скорочену НАЗВУ, зазначену в статутних документах юрособи-продавця (покупця). Найменування юрособи повинне містити інформацію про її організаційно-правову форму (ст. 90 Цивільного кодексу України). За п. 1.1 Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджених наказом Мін’юсту України від 05.03.12 р. № 368/5, найменування юрособи складається з інформації про її організаційно-правову форму та назви. Детальніше про це ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 87 за 2009 р. на стор. 46. Отже, вимоги ст. 201.1 ПКУ не стосуються організаційно-правової форми, а лише назви підприємства. Тому організаційно-правову форму тут можна вказувати або повністю, або скорочено (наприклад, ТОВ, ВАТ, ЗАТ), причому незалежно від того, як її прописано в статутних документах підприємства.
Не проти скорочення організаційно-правової форми в податковій накладній у докодексні часи були й податківці (див. лист ДПАУ від 30.12.05 р. № 26268/7/16-1117, опублікований у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 23 за 2006 р., стор. 31).
Зразки заповнення податкової накладної ми опублікували в газеті «Все про бухгалтерський облік» №№ 32, 36, 46 та 50 за 2012 р.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.06.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу