«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи звільнена юрособа-єдинник від сплати земельного податку при здаванні в оренду нерухомості

Кількість переглядів4734

ЧИ ЗВІЛЬНЕНА ЮРОСОБА-ЄДИННИК ВІД СПЛАТИ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ ПРИ ЗДАВАННІ В ОРЕНДУ НЕРУХОМОСТІ
Платник єдиного податку (IV група) здає в оренду нерухоме майно (КВЕД 70.20.0). Чи звільняється такий єдинник від обов’язку нарахування сплати та подання податкової звітності із земельного податку?
Відповідь
Так, звільняється. Такий висновок можна зробити на підставі пп. 4 п. 297.1 Податкового кодексу України, згідно з яким платник єдиного податку звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ним для провадження господарської діяльності. А у вашому випадку земельні ділянки використовуються в господарській діяльності, оскільки основним видом діяльності є здання в оренду нерухомого майна (КВЕД 70.20.0).
Однак податківці можуть не поділяти нашої думки стосовно земельного податку за ділянки в оренді або за ділянки під житловими будівлями в оренді. Тому вам потрібно бути готовими надалі відстоювати право в суді не сплачувати земельний податок за ці ділянки.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 07.06.2012

Рубрики:

»  Ресурсні платежі

»  Приватне підприємництво

»  Земельні відносини

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу