«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрапляє ввізне мито та вхідний пдв до собівартості імпортного товару

Кількість переглядів5676

ЧИ ПОТРАПЛЯЄ ВВІЗНЕ МИТО ТА ВХІДНИЙ ПДВ ДО СОБІВАРТОСТІ ІМПОРТНОГО ТОВАРУ
Новостворене підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах) імпортує комплектуючі вироби для використання їх у госпдіяльності. При розмитненні останніх сплатили ввізне мито й ПДВ. Підприємство не є платником ПДВ. Скажіть, будь ласка, як обліковувати мито й ПДВ?
Відповідь
Розповімо про все по черзі.
Бухоблік. Відповідно до п. 9 П(С)БО 9 «Запаси» первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є їхня собівартість, яка складається з таких фактичних витрат:
— суми, які підприємство сплачує постачальнику (продавцю) активів (без непрямих податків);
суми ввізного мита;
суми непрямих податків, сплачених при купівлі запасів, якщо їх не відшкодовують підприємству;
— транспортно-заготівельних витрат;
— інших витрат, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, у якому вони придатні для використання в запланованих цілях.
Таким чином, в обговорюваному випадку суму ввізного мита та ПДВ необхідно включати до складу первісної вартості придбаних (імпортованих) запасів (у Вашому випадку — комплектуючих виробів).
Податок на прибуток. Якщо імпортовані комплектуючі вироби Ваше підприємство планує в майбутньому продати, то затрати на сплату мита та вхідний ПДВ формуватимуть їхню податкову собівартість на підставі п. 138.6 та абз. 2 пп. 139.1.6 Податкового кодексу України (далі — ПКУ). Детально про це ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 69-70 за 2011 рік на стор. 50.
Коли ж імпортовані комплектуючі вироби підприємство використовуватиме при виробництві продукції (виконанні робіт, наданні послуг), то їхня первісна вартість, яка включає в себе, зокрема, сплачене мито та вхідний ПДВ (за умови, що підприємство неплатник ПДВ), потрапить до податкової собівартості виготовлених та реалізованих товарів (виконаних робіт, наданих послуг) на підставі п. 138.8, пп. 138.8.1 та абз. 2 пп. 139.1.6 ПКУ.
Нагадаємо: лише в періоді визнання доходу від реалізації комплектуючих виробів (продукції, виробленої із таких комплектуючих виробів) ці затрати збільшать податкові витрати як складова їхньої собівартості (п. 138.4 ПКУ).
І нарешті, якщо підприємство імпортовані комплектуючі вироби використовуватиме в інших господарських цілях (приміром, з адмінметою), то витрати на сплату мита та вхідний ПДВ також опиняться в податкових витратах. Ось тільки дата визнання їх буде інша — звітний період, у якому їх було здійснено, згідно з правилами ведення бухобліку (п. 138.5 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.06.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу