«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Головне підприємство погашає поворотну фіндопомогу, яку взяв його підрозділ: чи є право на витрати

Кількість переглядів2503

ГОЛОВНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПОГАШАЄ ПОВОРОТНУ ФІНДОПОМОГУ, ЯКУ ВЗЯВ ЙОГО ПІДРОЗДІЛ: ЧИ Є ПРАВО НА ВИТРАТИ
Підкажіть, будь ласка, чи може головне підприємство погашати поворотну фінансову допомогу зі свого розрахункового рахунку, узяту виробничим підрозділом (без статусу юрособи) у фізособи-підприємця до 01.04.11 р.? І чи буде в цьому випадку право на витрати?
Відповідь
Головне підприємство має право погасити поворотну фінансову допомогу, узяту його виробничим підрозділом. При цьому головне підприємство в такій ситуації може розраховувати на податкові витрати. Щоправда, за певних умов. Пояснимо.
Головне підприємство та його підрозділи — це одна юрособа, тому головне підприємство вправі погашати поворотну фіндопомогу, узяту його виробничим підрозділом. Тепер доведемо, що головне підприємство може збільшити податкові витрати при погашенні такої позики.
Ми переконані: якщо в докодексному періоді на суму поворотної фінансової допомоги (її частини), отриманої від засновниканеплатника податку на прибуток — і не поверненої позикодавцю на кінець звітного періоду, підприємство-позичальник збільшило валовий доход на підставі пп. 4.1.6 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (частково втратив чинність 01.04.11 р.), то при поверненні такої поворотної фіндопомоги (її частини) після 01.04.11 р. можна збільшити податкові витрати на підставі абз. 2 пп. 135.5.5 Податкового кодексу України.
До речі, підтримують такий підхід і податківці. Свідчить про це їхнє роз'яснення в Єдиній базі податкових знань на сайті ДПС України (http://sts.gov.ua/ebpz/) в підрозділі 110.06.03. Там вони зазначили: «З огляду на викладене, починаючи з 01.04.11 р., у випадку, якщо в платника податків на кінець будь-якого звітного (податкового) періоду 2011 року та наступних років залишається неповернена сума поворотної фінансової допомоги, отриманої до 01.04.11 р. від засновника/учасника (у тому числі нерезидента), то при її поверненні такий платник податків має право збільшити витрати, які ураховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за результатами податкового періоду, у якому відбулося таке повернення, незалежно від строку, на який надавалася така фінансова допомога, і за умови, що її суму було включено до складу валового доходу на підставі норм Закону № 334 (тут і далі в цитатах виділено нами. — Прим. ред.
Із цього можна зробити висновок, що при погашенні поворотної фіндопомоги головне підприємство може збільшити податкові витрати (звичайно, за виконання щойно озвучених умов). І нехай вас не бентежить те, що головне підприємство погашає поворотну фіндопомогу, узяту його виробничим підрозділом. Адже у «Віснику податкової служби України» № 25 за 2011 рік на стор. 7 податківці зауважили, що до витрат головного підприємства «включаються всі витрати, понесені цим головним підприємством від його імені та за його рахунок».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 05.06.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу