«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Бюджетна установа розраховується за послуги коштами спецфонду: коли виникають пдвшні зобов'язання в постачальника послуг

Кількість переглядів6672

БЮДЖЕТНА УСТАНОВА РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ЗА ПОСЛУГИ КОШТАМИ СПЕЦФОНДУ: КОЛИ ВИНИКАЮТЬ ПДВШНІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ В ПОСТАЧАЛЬНИКА ПОСЛУГ
Підприємство підписало договір із бюджетною установою про надання послуг. Пізніше було підписано додаткову угоду, у якій зазначено: у зв'язку з недофінансуванням із місцевого бюджету оплату послуг здійснюватимуть за рахунок власних надходжень бюджетної установи. На яку дату показувати податкові зобов'язання з ПДВ після підписання такої угоди?
Відповідь
Незважаючи на підписання такої додаткової угоди, вам слід збільшувати ПДВшне зобов'язання на дату одержання від бюджетної установи оплати за послуги. Пояснимо.
Як відомо, датою виникнення податкових зобов'язань продавця при оплаті бюджетними коштами є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок або дата одержання відповідної компенсації в будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податків за його зобов'язаннями перед бюджетом (п. 187.7 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). На жаль, ПКУ не дає відповіді на запитання, які кошти вважати бюджетними. Тому давайте заглянемо до профільного нормативного документа — Бюджетного кодексу України (далі — БКУ). Бюджетними коштами, згідно з його п. 11 ст. 2, називають належні, відповідно до законодавства, надходження бюджету та витрати бюджету. Власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок відповідного місцевого бюджету, належать до надходжень до спеціального фонду місцевих бюджетів (п. 9 ч. 2 ст. 69 БКУ). Тобто такі кошти є бюджетними. Тож у випадку оплати бюджетною установою товарів (послуг) за рахунок коштів спецфонду (власних надходжень) у продавця таких товарів (послуг) — платника ПДВ — діє касовий спосіб виникнення податкових зобов'язань із ПДВ.
У листі від 25.10.11 р. № 4261/6/15-3415-04 (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 110 за 2011 р.) ДПСУ роз'яснила: підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на постачання товарів/послуг умови, що оплата за поставленими товарами/послугами здійснюється з відповідного рахунку Державного казначейства України. Власні надходження бюджетної установи, що фінансується з місцевого бюджету, як ми з'ясували вище, потрапляють до спецфонду такого бюджету й тому осідають на бюджетних рахунках установ. Отже, у даній ситуації бюджетна установа буде розраховуватися бюджетними коштами з рахунку в органах Держказначейства, а додатковою угодою замінено лише номер такого рахунку.
Отже, бюджетна установа оплачує послуги бюджетними коштами як до, так і після складання додаткової угоди. Тому в постачальника послуг податкові зобов'язання виникають на дату їх оплати.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.05.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу