«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи можна згорнути податкові зобов’язання з пдв за одним договором

Кількість переглядів3548

ЧИ МОЖНА ЗГОРНУТИ ПОДАТКОВІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ З ПДВ ЗА ОДНИМ ДОГОВОРОМ
Ми виробниче підприємство й продаємо нашу продукцію великому торговому підприємству, з яким укладено договір поставки. Відвантаження продукції відбувається протягом місяця, й оплата здійснюється за фактом поставок із затримками. На кінець кожного місяця ми маємо дебетове сальдо, тобто нам винні кошти. Разом із тим у травні ми виписуємо рахунок на новий вид продукції в межах існуючого договору. Покупець оплачує його. Чи буде це передоплатою і чи потрібно в цьому випадку виписувати податкову накладну за фактом отримання коштів?
Відповідь
Перш за все зазначимо: згідно з п. 201.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) податкову накладну платник ПДВ складає в момент виникнення податкових зобов’язань (далі — ПЗ). У загальному випадку ПЗ збільшують за правилом «першої події» (п. 187.1 ПКУ), тобто на дату:
— або отримання передоплати від покупця;
— або відвантаження товарів.
При цьому нараховують ПЗ та виписують податкову накладну на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (п.п. 201.4 та 201.7 ПКУ).
Оскільки відвантаження товарів і їх оплата проходять за одним договором (за одним постачанням), то податкові зобов’язання можна згортати, незважаючи на виставлені рахунки-фактури. Отже, якщо Ви отримали оплату, а за цим договором в обліку числяться ще не оплачені відвантаження, то ПЗ нараховують та ПН виписують лише на авансову частину цього платежу, тобто на перевищення суми оплати над вартістю відвантажених товарів за цим договором.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.05.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу