«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Виплата дивідендів фізособам-засновникам за 2010 рік: як утримати податок на доходи

Кількість переглядів4166

ВИПЛАТА ДИВІДЕНДІВ ФІЗОСОБАМ-ЗАСНОВНИКАМ ЗА 2010 РІК: ЯК УТРИМАТИ ПОДАТОК НА ДОХОДИ
У травні 2011 року були виплачені дивіденди за 2010 рік фізособам-засновникам, з яких був утриманий і перерахований податок на доходи в розмірі 5%. Чи правильно утримано податок і чи не варто зробити перерахунок?
Відповідь
Так, утримання податку на доходи з виплачених у травні 2011 року дивідендів за 2010 р. потрібно було здійснити за ставкою 5 %.
Підтвердженням цього є пп. 170.5.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), відповідно до якого дивіденди, нараховані платникові податків емітентом корпоративних прав — резидентом, що є юридичною особою, обкладають податком на доходи за ставкою, визначеною в п. 167.2 ПКУ (тобто 5 %), крім дивідендів, виплачених фізичним особам за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, який передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів або суми, більшої за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податків, виплат, які прирівнюються з метою оподатковування до заробітної плати з відповідним оподатковуванням.
Хоча п. 6 підрозділу 1 р. ХХ ПКУ й затверджує, що «оподатковування доходів платника податків, нарахованих за результатами податкових періодів до 1 січня 2011 року, здійснюється за ставками і нормами, що діють до 1 січня 2011 року, незалежно від дати їхньої фактичної виплати (надання)», але зважаючи на те що цей пункт був унесений у ПКУ відповідним законом лише з 06.08.11 р., щодо виплачених у травні 2011 року дивідендів він не має юридичної сили.
Таким чином, податок на доходи був утриманий правильно й у перерахунку немає потреби.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.05.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Цінні папери

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу