«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Аспірантка працює викладачем в іншому внз: куди треба подавати листок непрацездатності для оплати

Кількість переглядів3379

АСПІРАНТКА ПРАЦЮЄ ВИКЛАДАЧЕМ В ІНШОМУ ВНЗ: КУДИ ТРЕБА ПОДАВАТИ ЛИСТОК НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ДЛЯ ОПЛАТИ
Я навчаюсь в аспірантурі з відривом від виробництва (тобто моя трудова знаходиться у навчальному закладі і я отримую стипендію), а також за сумісництвом працюю викладачем в іншому університеті. Мене цікавить:
1) Чи маю я право листок непрацездатності (на 70+56 к. д. у зв’язку з вагітністю та пологами) подавати тільки за місцем навчання, а за сумісництвом продовжувати працювати, оскільки я не хочу переривати педагогічний стаж?
2) Чи цей листок непрацездатності буде мені оплачено (якщо так, то за які кошти (тобто куди мені звернутися) і в якій сумі)?
Відповідь
Для початку зазначимо: трудова книжка має знаходитися за місцем роботи, а не навчання в аспірантурі, оскільки перелік документів, які вступники до аспірантури подають на ім'я керівника ВНЗ, зазначений у Положенні про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, затвердженому постановою КМУ від 01.03.99 р. № 309, не містить вказівки щодо подання трудової книжки. Мінпраці стверджує, що трудові книжки працівників мають зберігатися в установах, організаціях (лист Мінпраці України від 08.11.10 р. № 214/06/187-10).
До того ж сумісництвом вважають виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж підприємстві (в установі, організації або в підприємця, приватної особи) за наймом (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту й Мінфіну України від 28.06.93 р. № 43). А робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом (п. 14 постанови Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.99 р. № 13).
Таким чином, фактично у Вас одне місце роботи й трудова має знаходитися в цьому навчальному закладі.
Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника й печаткою за основним місцем роботи (ст. 51 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ, далі — Закон № 2240). У законодавстві не передбачено чіткої вимоги обов’язково надавати роботодавцю листок непрацездатності у цьому випадку.
Чинним законодавством не передбачено одночасного надання застрахованій особі допомоги по вагітності та пологах і виплати заробітної плати (лист Мінпраці України від 18.07.07 р. № 441/020/99-07 та лист Виконавчої дирекції Фонду соцстрахування з непрацездатності від 05.07.07 р. № 04-29-1406). Адже ця допомога є матзабезпеченням, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі в розмірі 100 % середньої зарплати (доходу) й не залежить від страхового стажу (ч. 1 ст. 39 Закону № 2240). Вираховують її відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266.
Тому, аби Вам оплатили листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами, треба оформитися в навчальному закладі як основний працівник, а не сумісник, надавши трудову. А потім надати лікарняний. Однак Вам не виплатять допомогу по вагітності та пологах за дні, коли Ви працювали й отримували зарплату.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.01.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу