«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як оподатковувати єдиннику борги за послуги, надані на спрощенці згідно з указом № 727

Кількість переглядів2156

ЯК ОПОДАТКОВУВАТИ ЄДИННИКУ БОРГИ ЗА ПОСЛУГИ, НАДАНІ НА СПРОЩЕНЦІ ЗГІДНО З УКАЗОМ № 727
У 2011 році платники єдиного податку фізособа-підприємець та юрособа на 10%-вій ставці податку надавали послуги автотранспорту юрособі—платнику ПДВ. При цьому в кожного доходи перевищили 300 тис. грн. Як будуть оподатковуватися борги 2011 року при надходженні їх на розрахунковий рахунок у 2012 році?
Відповідь
Борги 2011 року при надходженні на поточний рахунок підприємства-єдинника треба включити до доходу платника єдиного податку та оподаткувати за обраною ставкою (3% або 5%). У нас є дві причини для таких висновків:
а) доходи від операції з надання автотранспортних послуг не було обкладено в 2011 році єдиним податком за ставкою 10% (не було об'єкта обкладання).
б) відповідно до пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку для юросіб виступає будь-який доход, отриманий протягом податкового звітного періоду в грошовій формі (готівковій та безготівковій).
Надходження на поточний рахунок єдинника за послуги, надані у 2011 році, — доход, отриманий у грошовій формі. З огляду на те що у 2011 році єдиний податок із нього не сплачувався, суму такого доходу варто включити до складу доходів платника єдиного податку 2012 року й сплатити з нього єдиний податок за обраною ставкою.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.05.2012

Рубрики:

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу