«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Постачання дитячих путівок: як заповнити податкову накладну

Кількість переглядів2602

ПОСТАЧАННЯ ДИТЯЧИХ ПУТІВОК: ЯК ЗАПОВНИТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ
Мати придбала путівку для своєї неповнолітньої дочки. У матері та її дитини різні прізвища. Кого з них уписувати в податкову накладну як покупця, аби на це постачання діяла ПДВшна пільга?
Відповідь
У податковій накладній (далі — ПН) обов'язково зазначають дані покупця — платника ПДВ. Оскільки покупцем путівки в цьому випадку є фізособа — неплатник ПДВ (мати дівчинки), то обидва примірники такої ПН лишаються в продавця. У шапці її оригіналу проставляють тип причини «02» — Постачання неплатнику податку (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 01.11.11 № 1379, далі — Порядок № 1379). Згідно з приписами пп.пп. 8.1 Порядку № 1379 у рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» проставляють нуль. При цьому в п. 130.21 Єдиної бази податкових знань, розміщеної на офіційному сайті ДПСУ (www.sts.gov.ua) (далі — ЄБПЗ) податківці пропонують в поле «Покупець (найменування; прізвище, ім’я, по батькові — для фізичної особи — підприємця)» такої ПН уписувати фразу «Неплатник податку».
У полі «Вид цивільно-правового договору» зазначають відповідний вид договірних зобов'язань, визначених Цивільним  кодексом України (п. 4 Порядку № 1379). Тобто в цый ситуації вписують «Договір купівлі-продажу». Якщо договір укладено в усній формі, то ми вважаємо, що в рядках для номера та дати можна вписати номер рахунку-фактури й дату його оформлення. Такі самі поради були у «Віснику податкової служби України» № 10 за 2011 р., стор. 23. А от у п. 130.21 ЄБПЗ податківці рекомендували для таких договорів у полі «від» фіксувати дату виконання усної домовленості, а в полі «№» — прочерк.
У разі постачання товарів/послуг, звільнених від ПДВ, у графі 11 р. ІІІ ПН уписують «Без ПДВ». У виносці 3 ПН обов'язково зазначають пункт та/або підпункт, статтю, підрозділ, розділ ПКУ, яким установлено таке звільнення (у вас — пп. 197.1.6 ст. 197 р. V ПКУ).
Інші реквізити такої ПН заповнюють у загальному порядку.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 27.04.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу