«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Відсотки за депозитним рахунком: чи відображають їх у пдвшному обліку одержувача?

Кількість переглядів4629

ВІДСОТКИ ЗА ДЕПОЗИТНИМ РАХУНКОМ: ЧИ ВІДОБРАЖАЮТЬ ЇХ У ПДВшному ОБЛІКУ ОДЕРЖУВАЧА?
Ми одержуємо від банку відсотки за депозитним рахунком. Чи повинні ми виписувати податкову накладну у цьому випадку? Чи потрібно фіксувати ці відсотки в Реєстрі та декларації з ПДВ?
Відповідь
На постачання товарів (послуг), які не є об'єктами обкладання ПДВ, податкову накладну не виписують. Крім того, отримані від банку відсотки за депозитом не фіксують ані в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), ані в декларації з ПДВ. І от чому.
Хоча платник ПДВ й одержує від банку відсотки за розміщення депозитних коштів, він — клієнт і не постачає послуг банку (гл. 72 Цивільного кодексу України). Такі операції не відповідають поняттям «постачання товарів» та/або «постачання послуг» згідно з пп.пп. 14.1.191 й 14.1.185 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) відповідно. А в ПДВшній деці фіксують лише ті об'єкти «необкладання» ПДВ зі ст. 196 ПКУ, які відповідають поняттю «постачання» (пп.пп. 3.1, 3.4 п. V Порядку заповнення та надання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 25.11.11 р. № 1492). Докладніше про це викладено в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 46 за 2011 р. на стр. 10.
Аналогічну точку зору податківці висловили в п. 130.25 Єдиної бази податкових знань, розміщеної на офіційному сайті ДПСУ (www.sts.gov.ua). Власне, ДПАУ вже колись погоджувалася з невідображенням банківських відсотків у ПДВшному обліку (див. лист від 21.10.05 р. № 21148/7/16-1517).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.04.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу