«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи може тов продати нерухомість (основні засоби), непов’язаній особі за залишковою вартістю

Кількість переглядів9108

ЧИ МОЖЕ ТОВ ПРОДАТИ НЕРУХОМІСТЬ (ОСНОВНІ ЗАСОБИ), НЕПОВ’ЯЗАНІЙ ОСОБІ ЗА ЗАЛИШКОВОЮ ВАРТІСТЮ
Чи може приватне ТОВ на загальній системі оподаткування продати нерухомість (основні засоби), непов’язаній особі за балансовою (залишковою) вартістю?
Відповідь
Як ми зрозуміли із запитання, ваше ТОВ засноване виключно на приватній власності, тобто не містить у статутному капіталі частки держави або територіальної громади. Із цього й виходитимемо при відповіді.
Ваше ТОВ має право продати власну нерухомість (яка знаходиться на його балансі) непов’язаній особі за будь-яку договірну ціну, яка влаштовує сторони угоди купівлі-продажу, у т.ч. за балансовою (залишковою) вартістю.
При цьому врахуйте, що продаж основних засобів відображається в податковому обліку з податку на прибуток згідно з п.п. 146.13, 146.14 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), де вказано, що сума перевищення доходів від продажу чи іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об'єктів основних засобів та нематеріальних активів уключається до доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу чи іншого відчуження включається до витрат платника податку.
При цьому доход від продажу чи іншого відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів для цілей застосування цієї статті визначається згідно з договором про продаж або інше відчуження об'єкта основних засобів та нематеріальних активів, але не нижче звичайної ціни такого об'єкта (активу) (п. 146.14 ПКУ).
Крім того, якщо ваше ТОВ — платник ПДВ, під час продажу нерухомості доведеться в загальному порядку нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.
Базу оподаткування операції з постачання нерухомості визначатимете, виходячи з її договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін (див. п. 188.1 ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 25.04.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу