«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Із відпустки по догляду — у декрет: оформлення, розрахунок, відображення у звітності

Кількість переглядів26325

ІЗ ВІДПУСТКИ ПО ДОГЛЯДУ — У ДЕКРЕТ: ОФОРМЛЕННЯ, РОЗРАХУНОК, ВІДОБРАЖЕННЯ У ЗВІТНОСТІ
Як правильно розрахувати та відобразити у звітності декретні, якщо співробітниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною?
Відповідь
Відповідь: Підставою для оформлення декретної відпустки є листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами, а також співробітниці. На підставі цих двох документів видається наказ про надання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Тривалість такої відпустки становить 126 календарних днів (140 календарних днів при ускладнених пологах і при народженні двох і більше дітей або 180 календарних днів, якщо в декрет іде жінка, віднесена до I—IV категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) (п. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.01 р. № 2240-ІІІ, далі — Закон № 2240).
У разі, якщо співробітниця не виходитиме на роботу, розрахунок декретних проводиться, виходячи з посадового окладу (тарифної ставки). Такий висновок випливає з п. 10 Порядку розрахунку середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат із загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою КМУ від 26.09.01 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266), де сказано: якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичними висновками), середня зарплата для розрахунку страхових виплат визначається, виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), установленої співробітниці на момент настання страхового випадку.
Сума декретних визначається шляхом множення середньоденного заробітку на кількість календарних днів декретної відпустки (126 або 180 календарних днів). Розрахунок середньоденної зарплати здійснюється шляхом розподілу відповідного посадового окладу (тарифної ставки) на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44) на підставі абз. 8 п. 14 Порядку № 1266.
Також варто підкреслити: із суми декретних не утримуються ні податок на доходи (пп. 165.1.1 ПКУ), ні єдиний внесок (ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI).
Виплата декретних здійснюється повністю за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд). Для одержання коштів від Фонду роботодавцю необхідно відкрити спеціальний рахунок (якщо його ще не відкрито) і подати заяву-розрахунок, що міститиме інформацію про нараховану застрахованій особі суму допомоги по вагітності та пологах (абз. 2 п. 2 Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності від 22.12.10 р. № 26, далі — Порядок № 26). Отримавши від роботодавця заяву-розрахунок, Фонд перевіряє ці дані та перераховує на спецрахунок кошти на виплату декретних протягом 10 робочих днів (п. 8 Порядку № 26).
Виплата декретних здійснюється в найближчий після їх призначення строк, установлений для виплати заробітної плати (п. 2 ст. 52 Закону № 2240).
При цьому переривати відпустку по догляду за дитиною не обов'язково, оскільки виплата допомоги по вагітності та пологах проводиться незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (абз. 2 п. 3 ст. 38 Закону № 2240).
Сума нарахованих і виплачених декретних відображається у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП, зокрема в рядку 3 «По вагітності та пологах» таблиці ІІ «Розшифрування витрат за рахунок страхових коштів Фонду» (абз. 4 п. 5.6 Порядку формування і надання страхувальниками звітності за коштами загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 18.01.11 р. № 4). Докладніше про порядок розрахунку й виплати декретних та відображення їх у звітності — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 106 за 2011 рік, стор. 13—16, 25—31.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.04.2012

Рубрики:

»  Відпустки

»  Податок з доходів фізосіб

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу