«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Неповідомлення держреєстратора і податкову про зміну керівника: чи притягнуть до відповідальності

Кількість переглядів11057

НЕПОВІДОМЛЕННЯ ДЕРЖРЕЄСТРАТОРА І ПОДАТКОВУ ПРО ЗМІНУ КЕРІВНИКА: ЧИ ПРИТЯГНУТЬ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
Підкажіть, будь ласка, які наслідки несе за собою неподання чи невчасне подання відомостей до держреєстратора про зміну керівника та особи, яка має право вчиняти дії від імені юрособи без довіреності? Як правильно виправити ситуацію, коли зміна відбулася рік назад (директор звільнився, а тимчасово обов’язки виконував засновник)?
Відповідь
Порядок внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) щодо відомостей, пов'язаних зі зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юрособи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юрособи без довіреності, у тому числі підписувати договори, визначає ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 15.05.03 р. № 755-IV (далі — Закон № 755).
Строку для повідомлення держреєстратора про таку зміну Закон № 755 не встановлює. Відповідальність за це також не настає. На підтвердження цього наведемо ч. 3 ст. 18 Закону № 755: якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою, крім випадків, коли третя особа знала або могла знати ці відомості.
Звернемо увагу на те, що про тимчасове надання засновнику права вчиняти дії від імені юрособи без довіреності також потрібно повідомляти держреєстратора. Детальніше про це — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 115 за 2011 р. на стор. 21.
Про те, кого і коли повідомляти при зміні керівника, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 92 за 2011 р. на стор. 24.
Якщо за неповідомлення держреєстратора жодна відповідальність не загрожує, то з органами державної податкової служби ситуація інша. Адже платники податків — юрособи в разі зміни відомостей щодо осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи, зобов'язані повідомити податківців шляхом подання реєстраційної заяви за ф. № 1-ОПП із позначкою «Зміни». Це потрібно зробити протягом 10 днів із дня виникнення змін в облікових даних платників податків (п. 66.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), п. 9.3 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588).
За неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, на юрособу можуть накласти штраф у розмірі 510 грн (п. 117.1 ПКУ). Водночас нагадаємо — за порушення податкового законодавства в період із 1 січня по 30 червня 2011 року штрафи застосовують у розмірі не більше 1 грн за кожне порушення (п. 7 підр. 10 р. ХХ ПКУ).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.04.2012

Рубрики:

»  Юридичні питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу