«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Директор і підприємець в одній особі: чи можливо це

Кількість переглядів7275

ДИРЕКТОР І ПІДПРИЄМЕЦЬ В ОДНІЙ ОСОБІ: ЧИ МОЖЛИВО ЦЕ
Чи може генеральний директор (директор) ТОВ бути зареєстрованим і вести діяльність як фізособа — підприємець третьої групи?
Відповідь
Жодних обмежень для директора (генерального директора) щодо здійснення підприємницької діяльності чинним законодавством не передбачено. Адже і право на працю, і право на підприємництво гарантовано законодавством. Докладнішу відповідь на це запитання шукайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 114 за 2011 р. на стор. 61.
Крім того, фізособою-підприємцем може бути особа за умови, що вона не є працівником у рамках такої підприємницької або незалежної професійної діяльності (п. 14.1.226 Податкового кодексу України).
Додатково зазначимо, що Закон України «Про основи запобігання та протидії корупції» від 07.04.11 р. № 3206-VI (далі — Закон про корупцію) не забороняє директорам / генеральним директорам здійснювати підприємницьку діяльність.
Зокрема, заборона займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України, поширюється тільки на осіб, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про корупцію. Це особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про корупцію). А директор (генеральний директор) ТОВ, відповідно до Закону про корупцію, належить до п. 3 ч. 1 ст. 7 зазначеного Закону.
Про вимоги, дотримання яких дозволить суб'єкту господарювання ввійти до певної групи платників єдиного податку, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 113 за 2011 р. на стор. 11.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 11.04.2012

Рубрики:

»  Юридичні питання

»  Приватне підприємництво

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу