«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Засновник забирає внесене до статутного капіталу майно: правові підстави та облік

Кількість переглядів2562

ЗАСНОВНИК ЗАБИРАЄ ВНЕСЕНЕ ДО СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ МАЙНО: ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ТА ОБЛІК
Свого часу засновник вніс до статутного капіталу підприємства певне майно (офісні меблі, оргтехніку). Тепер він хоче його забрати, а натомість внести кошти. Чи правомірна така операція? Як її показати в обліку?
Відповідь
Якщо засновник вніс до статутного капіталу підприємства певне майно, то воно стало власністю такого підприємства, а тому засновник не вправі просто забрати чи замінити його (ст. 115 Цивільного кодексу України). Отримати назад таке майно можна, наприклад, шляхом укладення договору щодо його купівлі-продажу.
Оскільки зазначена Вами операція фактично є продажем активів підприємства фізособі, у податковому й бухгалтерському обліку її проводять як продаж. Правила оподаткування прибутку залежать від того, чи є зазначені активи запасами, податковою малоцінкою, об'єктами основних фондів або невиробничих фондів. Бухгалтерські проводки так само залежать від класифікації активів. ПДВ нараховують за загальними правилами, як для поставки товарів.
Щодо суми, яка підлягає відшкодуванню, то її сторони визначають на свій розсуд, тому що ця операція не підпадає під державне цінове регулювання.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.01.2011

Рубрики:

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу