«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Приватний підприємець, платник єдиного податку другої групи, продає товар і пиво в пляшках: як оформлювати розрахунки

Кількість переглядів7344

ПРИВАТНИЙ ПІДПРИЄМЕЦЬ, ПЛАТНИК ЄДИНОГО ПОДАТКУ ДРУГОЇ ГРУПИ, ПРОДАЄ ТОВАР І ПИВО В ПЛЯШКАХ: ЯК ОФОРМЛЮВАТИ РОЗРАХУНКИ
Підкажіть, чи потрібно приватному підприємцю, платнику єдиного податку другої групи, що продає продукти харчування та пиво в пляшках, застосовувати розрахункові книжки?
Відповідь
Одразу скажемо, що фізособи — підприємці, що сплачують єдиний податок, при продажу товарів (наданні послуг) можуть не використовувати РРО й розрахункові книжки (далі — РК). Це чітко зафіксовано в п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). При цьому не має значення, чи торгує він підакцизним товаром.
Водночас у п. 1 Переліку окремих форм та умов провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій із використанням розрахункових книжок і Книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 (далі — Перелік № 1336), містить цікаву інформацію: фізособи — платники єдиного податку при роздрібній торгівлі продовольчими товарами й пивом у пляшках і банках повинні проводити розрахункові операції за допомогою РК і Книги обліку розрахункових операцій (далі — КУРО).
Як бачите, сталася колізія. Однак, на нашу думку, за наявності прямої норми Закону про РРО (п. 6 ст. 9), що звільняє від застосування РРО та РК (а відповідно й КУРО, адже її ведуть паралельно із цими документами), підприємці спокійно можуть працювати без них. Більше того, ст. 10 Закону про РРО чітко говорить: РК не застосовують у випадках здійснення підприємницької діяльності, зазначеної в ст. 9 Закону про РРО. А це саме ваш варіант.
При цьому не забудьте обов'язково видавати своїм клієнтам розрахунковий документ. Це передбачено п.п. 2 і 15 Закону про РРО, а також п. 11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.91 р. № 1023-XII. Таким може бути товарний чек. Докладніше цю тему висвітлено в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 47 за 2011 рік, стор. 46—47.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 09.04.2012

Рубрики:

»  Торгівля

»  РРО, каса, розрахунки

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу