«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно відображати у формі № 1дф суму утриманих підприємством аліментів

Кількість переглядів10933

ЧИ ПОТРІБНО ВІДОБРАЖАТИ У ФОРМІ № 1ДФ СУМУ УТРИМАНИХ ПІДПРИЄМСТВОМ АЛІМЕНТІВ
Підприємство за рішенням суду утримує із зарплати працівника аліменти на дітей і самостійно перераховує їх його колишній дружині . Чи зобов’язані ми відображати суму таких аліментів у формі № 1ДФ?
Відповідь
У формі № 1ДФ зазначають не тільки оподатковувані доходи, але й звільнені від оподаткування, зокрема аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України (п.п. 165.1.14 Податкового кодексу України, далі — ПКУ).
Для такого виду доходів у Довіднику ознак доходів (додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом ДПАУ від 24.12.10 р. № 1020) передбачено ознаку доходу «140».
Незазначення доходу у вигляді аліментів може бути розцінене контролюючим органом як подання форми № 1ДФ у неповному обсязі. Відповідальність за таке порушення передбачено п. 119.2 ПКУ та ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Докладно про розміри та застосування цих штрафів — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2011 р. на стор. 50—52.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 04.04.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу