«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Підтвердні документи щодо відрядження

Кількість переглядів10140

ПІДТВЕРДНІ ДОКУМЕНТИ ЩОДО ВІДРЯДЖЕННЯ
Наше підприємство часто відправляє у відрядження директора з водієм на службовому авто. При цьому ми виписуємо посвідчення про відрядження та наказ. Додаткових первинних документів співробітники після поїздки не надають. Чи вправі бухгалтер виплачувати в такій ситуації добові?
Відповідь
Як ми зрозуміли з вашого запитання, направляючи співробітників у відрядження, ви виписуєте посвідчення про відрядження (форма втратила чинність згідно з наказом Мінфіну України від 21.06.11р. № 738) та наказ про службову поїздку.
Керуючись пп. 140.1.7 Податкового кодексу України, суму добових у межах України визначають згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами. До останніх відносять папери, «що засвідчують наміри та фактичність здійснення відрядження» – лист ДПАУ від 18.06.11 р. № 11327/6/15-0516 (опубліковано в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 62 за 2011 р. на стор. 38). Зауважте: ними, з-поміж інших, можуть бути транспортні квитки, подорожні листи на службовий автомобіль, готельні рахунки, договори з підприємством, куди відправляють працівника, чи замовлення про виконання певних послуг від фізособи, протокол із проведених переговорів, акт виконаних робіт або ж попереднє листування з контрагентом.
Якщо у Вас є щось із переліченого — дуже добре. Коли ж ні, також не біда. Бо є й інша думка, озвучена Мінфіном України в листі від 04.05.11 р. № 31-07230-16-25/11433 (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 50 за 2011 р. на стор. 44). Так, якщо працівник під час перебування у відрядженні не здійснював жодних витрат, пов'язаних із такою поїздкою, і, як наслідок, відсутні первинні документи, то суму добових визначають згідно з наказом.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 28.03.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Первинні документи

»  Відрядження

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу