«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи повинні юрособи-єдинники вести книгу обліку доходів та витрат

Кількість переглядів4015

ЧИ ПОВИННІ ЮРОСОБИ-ЄДИННИКИ ВЕСТИ КНИГУ ОБЛІКУ ДОХОДІВ ТА ВИТРАТ
Згідно з п. 196.1.3 ПКУ (з 01.01.2012 р.) платники єдиного податку четвертої групи використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пункту 44.2 статті 44 ПКУ.
Чи означає це, що Книга доходів і витрат, яка була до 01.01.2012 р., утратила чинність?
Відповідь
1 січня 2012 року у зв’язку з набранням чинності глави 1 р. XIV Податкового кодексу України припинив дію Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (п. 3 р. ІІ Закону України від 04.11.11 № 4014-VІ). Разом із ним припинили дію й нормативно-правові акти, які були видані на виконання його норм.
До таких нормативно-правових актів, що втратили чинність, відносять, зокрема, і наказ ДПАУ від 13.10.98 № 477, яким для юросіб-єдинників було затверджено форму Книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення.
Таким чином, доходи платника єдиного податку юрособи-єдинники визначають, спираючись на дані бухобліку. Книгу обліку доходів і витрат при цьому їм вести не потрібно.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 21.03.2012

Рубрики:

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу