«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як розрахувати декретні, якщо співробітниця працювала неповний день

Кількість переглядів3702

ЯК РОЗРАХУВАТИ ДЕКРЕТНІ, ЯКЩО СПІВРОБІТНИЦЯ ПРАЦЮВАЛА НЕПОВНИЙ ДЕНЬ
Працівниця підприємства 6 місяців працюваланеповний день, і її зарплата за цей період становила 1334,75 грн (184 календарних дня за розрахунковий період). Як розрахувати суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами?
Відповідь
Допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами розраховують як добуток середньоденної зарплати й кількості календарних днів декретної відпустки (п. 20 постанови КМУ від 26.09.01 р. № 1266).
Водночас середньоденну зарплату знаходять як частку від ділення суми всіх видів зарплати (доходу) у межах граничної суми місячної зарплати (доходу), на яку нараховують страхові внески, на кількість календарних днів за розрахунковий період.
З урахуванням цих правил, якщо сума всіх видів зарплати співробітниці за 6 місяців становила 1334,75 грн, середньоденна зарплата співробітниці дорівнює 1334,75 грн : 184 к. дн. = 7,25 грн. Після цього суму допомоги по вагітності та пологам розраховують як добуток отриманої величини й кількості календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Якщо тривалість декретної відпустки 126 календарних дня, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами становитиме 7,25 грн Х 126 к. дн. = 913,5 грн.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 20.01.2011

Рубрики:

»  Соцзабезпечення громадян

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу