«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Вирівнювання реквізитів у податковій накладній

Кількість переглядів6151

ВИРІВНЮВАННЯ РЕКВІЗИТІВ У ПОДАТКОВІЙ НАКЛАДНІЙ
Які реквізити заголовної частини податкової накладної треба вирівнювати по правій межі поля?
Відповідь
Уважаємо, що потрібно вирівнювати по правому краю поля лише числові реквізити заголовної частини податкової накладної (далі — ПН). І ось чому.
Згідно з п. 2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 01.11.11 р. № 1379 (далі — Порядок № 1379) реквізити заголовної частини ПН вирівнюють по правій межі поля. І хоча тут не уточнено, які саме реквізити ПН вирівнюють, але не логічно вирівнювати текстові дані в ПН. На щастя, податківці в р. 130.21 Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті www.sta.gov.ua (далі — ЄБПЗ) роз’яснили: «Платник податку при виписуванні податкової накладної повинен вирівнювати по правій межі поля ті реквізити її заголовної частини, які містять цифрову інформацію».
Утішає й те, що, відповідаючи на запитання, чи вважати ПН заповненою з порушенням вимог, коли її числові реквізити неправильно вирівняно, податківці в р. 130.21 ЄБПЗ зазначили: «Якщо в податковій накладній всі обов’язкові реквізити заповнені правильно та достовірно, то незалежно від того, чи вирівнювання цифр у такому номері обов’язкового реквізиту платником податку здійснювалось по правому або по лівому краю (за умови вірно заповнених всіх інших реквізитів), така податкова накладна вважається заповненою без порушень». Отже, неправильне вирівнювання числових реквізитів ПН не може поставити під сумнів право покупця на податковий кредит за такою ПН.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.02.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу