«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Вид цивільно-правового договору в податковій накладній за щоденними підсумками операцій

Кількість переглядів7929

ВИД ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОГО ДОГОВОРУ В ПОДАТКОВІЙ НАКЛАДНІЙ ЗА ЩОДЕННИМИ ПІДСУМКАМИ ОПЕРАЦІЙ
Як заповнити в підсумковій податковій накладній графи «Вид цивільно-правового договору», поля «від» та «№»?
Відповідь
Згідно з п. 4 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 01.01.11 р. № 1379 (далі — Порядок № 1379), для заповнення графи «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної (далі — ПН) платнику, з огляду на суть договору, необхідно обрати відповідний вид договірних зобов'язань, визначених Цивільним кодексом України. Тобто тут зазначають, зокрема, «Договір купівлі-продажу», «Договір постачання», «Договір оренди». При цьому форма договору (усна або письмова) і порядок проведення розрахунків (готівкою або через банк) жодного значення не мають. А от записи на кшталт: «Усний договір», «Поставка за готівку», «Рахунок-фактура» будуть помилковими. Як у кожній конкретній ситуації правильно підібрати вид цивільно-правового договору, ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 21 за 2011 р., стор. 6.
Ці вимоги стосуються й заповнення цього реквізиту в підсумковій ПН. Оскільки ви реалізуєте свою продукцію кінцевим споживачам за готівку, у графі «Вид цивільно-правового договору» варто зазначити «Договір купівлі-продажу».
У р. 130.21 Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті www.sta.gov.ua податківці зазначили: «Продавець — платник ПДВ при заповненні рядка «Вид цивільно-правового договору» податкової накладної за щоденними підсумками операцій:
— у полі «вид договору» повинен зазначити вид договору, відповідно до якого такий продавець працює з покупцями, наприклад: «Договір купівлі-продажу», «Договір про виконання робіт», «Договір про виконання послуг» і тощо.
— у полі «від» — дату виконання усної домовленості. Згідно зі ст. 206 Цивільного кодексу України усно можуть здійснюватися правочини, що повністю виконуються сторонами в момент їхнього здійснення, за винятком правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недотримання письмової форми має наслідком їхню недійсність;
— у полі «№» — прокреслення».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.02.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу