«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи потрібно підприємству залучати товари для подальшого продажу за процедурами держзакупівель

Кількість переглядів2982

ЧИ ПОТРІБНО ПІДПРИЄМСТВУ ЗАЛУЧАТИ ТОВАРИ ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО ПРОДАЖУ ЗА ПРОЦЕДУРАМИ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ
Як здійснювати тендерні закупки, якщо ми придбаваємо товар для подальшого перепродажу?
Відповідь
Як відомо, згідно із Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.10 р. № 2289-VІ (далі —Закон) комунальні підприємства, утворені органами місцевого самоврядування й уповноважені на отримання державних коштів, взяття за ними зобов’язань і здійснення платежів, підпадають під визначення «підприємства», наданого п. 21 ч. 1 ст. 1 Закону. Цей факт, у свою чергу, зобов’язує їх здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг у порядку, установленому цим Законом, не лише за державні кошти, які передбачені в п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону, а й за інші кошти, отримані ними від фінансово-господарської діяльності.
Тобто Закон не поділяє кошти підприємств (у тому числі комунальних) на бюджетні й «зароблені», а розглядає всі грошові ресурси як державні кошти (п.п.4, 21 ст.1 Закону). Немає поділу витрачання коштів і за ознакою призначення закупівель: для власних потреб чи для подальшого продажу. Цей термін у держзакупівлях має набагато ширший зміст, ніж у звичайному розумінні.
Тож, на жаль, зараз на всі закупівлі комунальних підприємств, що відповідають вимогам п. 1 ст. 2 Закону, поширюють правила, установлені цим документом. Підтверджує сказане лист Мінекономіки від 21.09.10 р. № 3303-25/9208-12 (див. газету «Все про бухгалтерський облік» № 103 за 2010 рік, на стор. 41).


У відповіді враховано норми законодавства станом на 13.01.2011

Рубрики:

»  Торгівля

»  Державні закупівлі

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу