«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Коли єдинник може працювати без реєстрації пдвшником

Кількість переглядів4348

КОЛИ ЄДИННИК МОЖЕ ПРАЦЮВАТИ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ ПДВШНИКОМ
Я приватний підприємець, неплатник ПДВ (3 група). Підкажіть, будь ласка, кому я можу відпускати товар (фіз- чи юрособі), аби при перевищенні обігу 300 тис. грн залишатися неплатником ПДВ?
Відповідь
Приватний підприємець — платник єдиного податку третьої групи на ставці 5% (неплатник ПДВ) може реалізовувати товари як фізособам, так і юрособам, залишаючись неплатником ПДВ, і не перейматися лімітом у 300 тис. грн.
У якому випадку єдинник на ставці 5% може стати платником ПДВ (відповідно, сплачувати єдиний податок у розмірі 3% від доходу), пояснює абз. «г» пп. 4 п. 293.8 Податкового кодексу України (далі — ПКУ): «У разі якщо платник єдиного податку по ставці 5% за ставкою послуг (робіт) платникам ПДВ за останні 12 календарних місяців перевищить 300 тис. грн».
Зверніть увагу! Ідеться саме про роботи та послуги. У цьому підпункті жодного слова про товари. Це означає, що ліміт у 300 тис. грн узагалі не стосується постачання товарів єдинником. І навіть якби Ви поставляли не товари, а послуги, тобто підпадали під дію згаданої вище норми, Ви могли б зареєструватися ПДВшником, однак це аж ніяк не обов'язок. Це випливає з пп. 14.1, п.п. 139 і 181.1 ПКУ. Докладніше про право чи обов'язок єдинника реєструватися ПДВшником — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 113 за 2011 р. на стор. 36.
Висновок: ви впевнено можете торгувати товарами, будучи єдинником — неплатником ПДВ третьої групи, не переймаючись, що доход від продажу товарів перевищить 300 тис. грн.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.02.2012

Рубрики:

»  ПДВ

»  Єдиний податок

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу