«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Установили платіжний термінал — подбайте про рро

Кількість переглядів7626

УСТАНОВИЛИ ПЛАТІЖНИЙ ТЕРМІНАЛ — ПОДБАЙТЕ ПРО РРО
Приватний підприємець на загальній системі займається оптовою торгівлею будматеріалами. Він планує встановити платіжний термінал, аби приймати гроші за безготівковим розрахунком. Чи можна йому обійтися без РРО?
Відповідь
Ні, без касового апарата в описаній ситуації ніяк не обійтись. Нагадаємо, що відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР1 (далі — Закон про РРО) суб'єкти господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів.
У свою чергу, під розрахунковим документом розуміють документ установленої форми та змісту (касовий або товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товару, надання послуги, одержання (повернення) коштів, купівлі-продажу інвалюти, надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, і зареєстрований у встановленому порядку касовим апаратом чи заповнений вручну (ст. 2 Закону про РРО).
А платіжний термінал надрукує вам лише сліп — паперовий документ, що підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки. Він містить виключно набір даних щодо проведеної операції та реквізити платіжної картки (п. 1.4 Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їхнім використанням, затвердженого постановою Правління НБУ від 30.04.10 р. № 223). А тому сліп, у розумінні Закону про РРО, — не розрахунковий документ. Виходить, при одержанні плати за товар через платіжний термінал вам необхідно буде в обов'язковому порядку використати ще й РРО.
Іще один аргумент на користь РРО при встановленні платіжного терміналу: реквізити касового чека РРО, з'єднаного з платіжним терміналом, перелічено в пп. 3.6 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПАУ від 01.12.2000 р. № 614. Обов'язково простежте за їх дотриманням.
_______________
1 Із текстом нормативно-правового акта ви можете ознайомитися на нашому сайті www.vobu.com.ua у розділі «Документи для роботи, класифікатори, корисне».

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.02.2012

Рубрики:

»  РРО, каса, розрахунки

»  Приватне підприємництво

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу