«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи праві працівники банку, коли вимагають від нас сплату єдиного внеску в розмірі 1/3 від суми зарплати, якщо на підприємстві працює інвалід

Кількість переглядів2659

ЧИ ПРАВІ ПРАЦІВНИКИ БАНКУ, КОЛИ ВИМАГАЮТЬ ВІД НАС СПЛАТУ ЄДИНОГО ВНЕСКУ В РОЗМІРІ 1/3 ВІД СУМИ ЗАРПЛАТИ, ЯКЩО НА ПІДПРИЄМСТВІ ПРАЦЮЄ ІНВАЛІД
На нашому підприємстві працює інвалід. Для отримання в банку коштів на виплату зарплати ми перерахували єдиний внесок двома платіжними дорученнями: 8,41% — на зарплату інвалідів, та 36,82% — на зарплату інших працівників. Разом виходить більше 1/3 від суми в чеку. Але банк вимагає, щоб зазначена третина перекривалась одним платіжним дорученням. Чи праві працівники банку?
Відповідь
Так, працівники банку праві. У разі отримання в банку коштів для виплати зарплати одночасно потрібно подавати документи про сплату єдиного внеску в розмірі не менше 1/3 суми коштів для виплати зарплати, зазначеної в грошових чеках (п. 2 Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого постановою Правління ПФУ № 21-3 від 27.09.10 р. (далі — Порядок № 21-3)).
Оскільки у Вашому випадку сума перерахування єдиного внеску менша ніж 1/3 суми коштів на виплату зарплати, то для отримання коштів на виплату зарплати доведеться надати погоджений управлінням Пенсійного фонду оригінал довідки-розрахунку за формою, наведеною в додатку 1 до Порядку № 21-3.
Для того щоб щоразу при виплаті зарплати не отримувати такої довідки, існує можливість отримати довготермінову довідку за формою, наведеною в додатку 2 до Порядку № 21-3. Термін дії такої довідки може досягати одного року. Але пам’ятайте, що такий документ надається за рішенням керівника органу Пенсійного фонду лише тим платникам, які протягом попереднього року не допустили порушень законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску (п. 5 Порядку № 21-3).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 15.02.2012

Рубрики:

»  ЄСВ та соціальне страхування

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу