«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як надавати відпустку внутрішньому суміснику

Кількість переглядів23596

ЯК НАДАВАТИ ВІДПУСТКУ ВНУТРІШНЬОМУ СУМІСНИКУ
На нашому підприємстві працює внутрішній сумісник. Чи має він право взяти щорічну відпустку за основним місцем роботи та за сумісництвом у різний час? Чи потрібно при розрахунку відпускних за сумісництвом враховувати зарплату за основним місцем роботи?
Відповідь
Внутрішній сумісник підприємства може використати відпустку за основним місцем роботи та за сумісництвом у різний час. Тобто він має право піти у відпустку за сумісництвом та продовжувати працювати за основним місцем роботи.
Коли тривалість щорічної відпустки сумісника за основним місцем роботи більша за тривалість його відпустки за сумісництвом і він хоче використати відпустки одночасно, після закінчення відпустки за сумісництвом та до закінчення відпустки за основним місцем роботи працівник може виконувати роботу за сумісництвом або взяти відпустку без збереження зарплати (її мають надати на період до закінчення відпустки за основним місцем роботи згідно з п. 14 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР).
Про розрахунок відпускних за сумісництвом. Оскільки за основним місцем роботи та сумісництвом співробітник працює відповідно до різних трудових договорів, розрахунок відпускних за кожним місцем роботи проводять окремо. Це означає, що середню зарплату для визначення суми відпускних за сумісництвом розраховують, виходячи із зарплати за сумісництвом без урахування зарплати за основним місцем роботи (див. лист Мінпраці від 06.09.07 р. № 554/13/155-07). Про особливості надання відпусток та інших трудових гарантій сумісникам читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 35 за 2010 р. на стор. 15.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 08.02.2012

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Відпустки

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу