«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зовнішньоекономічне експедирування: чи має експедитор право на податковий кредит за послугами третіх осіб

Кількість переглядів3930

ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНЕ ЕКСПЕДИРУВАННЯ: ЧИ МАЄ ЕКСПЕДИТОР ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ ЗА ПОСЛУГАМИ ТРЕТІХ ОСІБ
Підприємство уклало договір про надання транспортно-експедиторських послуг нерезиденту. Під час виконання договору експедитор за дорученням нерезидента купував послуги третіх осіб. Чи вправі експедитор включати до податкового кредиту вхідний ПДВ у вартості таких послуг?
Відповідь
У разі експедирування вантажів нерезидента-замовника на експорт, експедитор (платник ПДВ) на свою комісійну винагороду ПДВ не нараховує, оскільки така операція не є об’єктом обкладення ПДВ (пп. «ж» пп. 186.3 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Водночас за вказівкою п. 184.9 ПКУ він нараховує податкові зобов’язання з ПДВ на послуги третіх осіб (за винятком звільнених або необ’єктів оподаткування) та має право на податковий кредит за такими послугами. Звісно, за наявності податкових накладних від постачальників цих послуг (пп. 198.6 ПКУ).
Однак у податківців зовсім інший погляд на оподаткування транспортно-експедиторських послуг. Вони переконані, що послуги третіх осіб проходять повз облік експедитора (див. відповіді на запитання в р. 130.39 Єдиної бази податкових знань на офіційному сайті ДПСУ www.sta.gov.ua). Детальніше про особливості обкладання ПДВ транспортного експедирування ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 57 за 2011 р. на стор. 6—15.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 31.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

»  Транспортне експедирування, логістика

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу