«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Продаж нижче ціни придбання: які наслідки в пдвшному обліку

Кількість переглядів5252

ПРОДАЖ НИЖЧЕ ЦІНИ ПРИДБАННЯ: ЯКІ НАСЛІДКИ В ПДВШНОМУ ОБЛІКУ
На ринку склалася ситуація, при якій підприємство змушене продати товари за ціною нижче ціни придбання. Чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ на різницю ціни продажу та ціни придбання?
Відповідь
Податкові зобов’язання з ПДВ визначають, виходячи з договірної (контрактної) вартості товару, але не нижче за звичайну ціну (п. 188.1 Податкового кодексу України). Тобто в разі реалізації вітчизняних товарів ціна їх придбання не впливає на базу обкладання ПДВ. Тому донараховувати податкові зобов’язання на різницю між купівельною та продажною вартістю товарів не потрібно.
Детальніше про це читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 98—99 за 2011 р. на стор. 104.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 30.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу