«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи включають в базу обкладання пдв нерезидентських послуг суму іноземного пдв

Кількість переглядів2372

ЧИ ВКЛЮЧАЮТЬ В БАЗУ ОБКЛАДАННЯ ПДВ НЕРЕЗИДЕНТСЬКИХ ПОСЛУГ СУМУ ІНОЗЕМНОГО ПДВ
У Договорі з нерезидентом на надання послуг, місце постачання яких митна територія України, а також у рахунку на сплату та акті, нерезидентом указано ПДВ у розмірі 18%.
У такому разі яку вартість послуг прийняти за базу оподаткування: вартість, зазначену в Договорі з урахуванням ПДВ чи без нього?
Відповідь
Базою обкладання ПДВ нерезидентських послуг буде їхня договірна вартість з урахуванням суми іноземного ПДВ. Пояснимо чому.
Дійсно, за п. 190.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) базою обкладання ПДВ є договірна (контрактна) вартість нерезидентських послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком податку на додану вартість, що включається до ціни постачання відповідно до законодавства. Утім, у цитаті йдеться про український ПДВ. А 18%-вий ПДВ, уключений до контрактної вартості нерезидентських послуг, є внутрішнім податком країни нерезидента й регулюється законодавством тієї країни. Він не має нічого спільного з ПДВ, про який говорить ПКУ. Тому іноземний ПДВ у вартості наданих нерезидентом послуг, місце надання яких — митна територія України, також потрапляє до бази обкладання вітчизняного ПДВ.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 26.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу