«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » У якому розмірі виплачують аванс працівнику

Кількість переглядів5965

У ЯКОМУ РОЗМІРІ ВИПЛАЧУЮТЬ АВАНС ПРАЦІВНИКУ
Виходячи з чого робітнику слід виплачувати аванс: з посадового окладу чи з 1,5 ставки з доплатами?
Відповідь
Як ми зрозуміли з листа, співробітник працює на умовах повного робочого часу на одній посаді й неповного робочого часу — на іншій посаді (або на однойменній), тобто є внутрішнім сумісником. Виходячи з цього, такому співробітникові потрібно розраховувати аванс і за основну роботу, і за сумісництво.
Згідно з ч. 3 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР і ч. 3 ст. 115 Кодексу законів про працю «розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів — представниками, обраними й уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника".
У колективному договорі (або в розпорядчому акті підприємства) розмір авансу, як правило, установлюють у відсотках від тарифної ставки. І при цьому уточнюють, що належний працівникові аванс розраховують пропорційно до фактично відпрацьованого часу (відносно норми).


У відповіді враховано норми законодавства станом на 03.01.2011

Рубрики:

»  Оплата праці, індексація

»  Бухоблік

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу