«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Внески до статутного капіталу від фізособи: відображення у формі № 1дф

Кількість переглядів10098

ВНЕСКИ ДО СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ ВІД ФІЗОСОБИ: ВІДОБРАЖЕННЯ У ФОРМІ № 1ДФ
Засновники нашого ТОВ внесли свої внески до статутного капіталу. Один засновник вніс грошовими коштами, інший — ТМЦ. Через рік один із засновників вирішив вийти зі складу учасників ТОВ. Чи потрібно відображати такі операції у формі № 1ДФ?
Відповідь
Грошові внески до статутного фонду не відображаються у ф. № 1ДФ. Ознака «178» застосовується лише у випадку формування статутного фонду майном або нематеріальними активами (наприклад, авторським правом). Колонки 4а та 4 ф. № 1ДФ заповнювати не потрібно. У колонках 3а та 3 буде відображено суму, за якою було оцінено майновий (немайновий) актив, що вноситься до статутного фонду. Дата нарахування та виплати цього доходу збігатиметься в часі й виникатиме в момент фактичного переходу права власності від фізособи до підприємства.
Вихід фізособи зі складу учасників, що супроводжується поверненням коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, прирівнюється до продажу інвестиційного активу (пп. 170.2.2 ПКУ). Про те, як оподатковується доход від продажу інвестактиву, ми писали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 38 за 2011 р., стор. 160. Нагадаємо лише, що обов’язок сплатити податок на доходи покладено на фізособу. Підприємство лише відображає у ф. № 1ДФ факт виплати інвестдоходу (ознака «112»).

У відповіді враховано норми законодавства станом на 24.01.2012

Рубрики:

»  Податок з доходів фізосіб

»  Звітність (статистична, фінансова та податкова)

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу