«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Зарплата працівників менша за дві мінімальні: чи можливе застосування нульової ставки

Кількість переглядів2893

ЗАРПЛАТА ПРАЦІВНИКІВ МЕНША ЗА ДВІ МІНІМАЛЬНІ: ЧИ МОЖЛИВЕ ЗАСТОСУВАННЯ НУЛЬОВОЇ СТАВКИ
Чи має право залишатися на нульовій ставці податку на прибуток підприємство, на якому частина працівників-сумісників (зовнішніх) одержує менше двох мінзарплат у зв'язку з установленим їм неповним робочим часом?
Відповідь
Одна з умов застосування нульової ставки — сума нарахованої за кожен місяць звітного періоду зарплати (доходу) працівникам повинна бути не менша за дві мінзарплати (ч. 1 п. 154.6 Податкового кодексу України). На сьогодні вже очевидно, що обмеження з мінімальної зарплати стосується не кожного працівника окремо, а середньої зарплати по підприємству. Останню визначають шляхом розподілу нарахованого фонду оплати праці на середньооблікову кількість працівників. Аргументацію наведено в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 30 за 2011 р. на стор. 18–20. Крім того, такий самий висновок знаходимо й у листі ДПАУ від 02.06.11 р. № 10289/6/15-0315 (опубліковано з коментарем редакції в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 61 за 2011 р. на стор. 20—21).
Порядок розрахунку середньооблікової кількості працівників було розглянуто в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 52 за 2011 р. на стор. 21. Там ми наголошували, що такий розрахунок проводять відповідно до Інструкції щодо статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.05 р. № 286. А пп. 4.4.1 цього документа говорить: зовнішніх сумісників обліковують пропорційно до оплаченого часу. Якщо частина працівників виконує трудові обов'язки на умовах неповного робочого дня, то й зарплату, відповідно, одержують пропорційно до відпрацьованого часу. Таким чином, зменшення фонду оплати праці нівелюється зменшенням середньооблікової кількості працівників, а середня зарплата по підприємству в результаті не змінюється. Тому, якщо посадовий оклад сумісників, так само як й інших працівників, перевищує дворазовий розмір мінзарплати, вимогу ч. 1 п. 154.6 ПКУ буде виконано. У такому випадку, зрозуміло, немає підстав для позбавлення підприємства пільги.
А якщо контролюючі органи зняли пільгу лише на тій підставі, що зарплата окремих працівників (а не середня по підприємству) менша за зазначений мінімальний поріг, радимо оскаржити таке рішення в адміністративному чи судовому порядку.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 23.01.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Оплата праці, індексація

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу