«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Як виправити податково-прибуткову помилку через поточну декларацію

Кількість переглядів3669

ЯК ВИПРАВИТИ ПОДАТКОВО-ПРИБУТКОВУ ПОМИЛКУ ЧЕРЕЗ ПОТОЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ
Як виправити помилки з податку на прибуток за 2010 р. та І квартал 2011 року за допомогою поточної декларації? Чи потрібно заповнювати додаток ВП?
Відповідь
Щодо виправлення помилки з податку на прибуток за допомогою поточної декларації.
При виправленні помилок з податку на прибуток, допущених у звітних періодах 2010 року та І кварталу 2011 року, через поточну декларацію, форму якої затверджено наказом ДПАУ від 28.02.11 р. № 114, варто заповнити додаток ПВ. При цьому скільки звітних періодів підприємство виправляє за допомогою поточної декларації, стільки додатків ВП воно й повинно скласти та надати. Наприклад, якщо помилки допущено в ІІ кварталі 2010 року, ІV кварталі 2010 року та І кварталі 2011 року, то необхідно надати цілих три додатки ВП: за півріччя 2010 року, за рік 2010 і за І квартал 2011 року. У шапці додатка ВП зазначають звітний період, що уточнюється. Додаток ВП складають таким чином, начебто помилки в періоді, що виправляється, не було, тобто вносяться правильні дані. Оскільки форма додатка ВП за своїм групуванням показників відрізняється від групування, що діяло в періоди, які зараз уточнюють, то рекомендуємо показники зі старої деки, що виправляють, перенести до рядків додатка ВП, обираючи з останніх ті, які приблизно нагадують за суттю попереднє формулювання. Наприклад, показники рядків 06 «Скориговані валові витрати» та 07 «Сума амортизаційних відрахувань» старої декларації відобразити в рядку 04 «Витрати, що враховують при визначенні об'єкта оподаткування (рядок 05 + рядок 06)», показник рядка 04.1 «Витрати на придбання товарів (робіт, послуг), крім визначених у 04.11» записати в рядку 05 «Витрати операційної діяльності, у тому числі:», інші витрати зі старої деки та суму амортизації з неї занести в рядок 06 «Інші витрати (сума рядків 06.1 — 06.6)» (а саме, віднести до 06.5 «Інші витрати звичайної діяльності та інші операційні витрати» амортвитрати й усі витрати, окрім витрат на придбання товарів, робіт, послуг, що потрапили до рядка 05 і в 06.6 — негативне значення об'єкта оподаткування). Аналогічний підхід і з доходами. Пам'ятаємо, що фіксувати потрібно саме правильні дані, начебто помилки не було. Головне — вийти на правильний показник податкових зобов'язань за звітний період, що уточнюється. Тоді зрівняти його з неправильним і визначити, до заниження чи завищення податкових зобов'язань призвела помилка.
«Результат» помилки (зокрема, завищення або заниження податку за період, що уточнюється) відображають у спеціально відведених рядках додатка ВП:
— збільшення податкового зобов'язання періоду, що уточнюється (тобто суму недоплати), фіксують у рядку 23;
— суму 5% самоштрафу на суму недоплати (абз. «б» п. 50.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ) — у рядку 24;
— пеня при самовиправленні (пп. 129.1.2, абз. 2 п. 129.4 ПКУ) осідає в рядку 25;
— зменшення податкового зобов'язання періоду, що уточнюється, показують у рядку 26.
Далі, якщо додаток ВП не один, суму за відповідними рядками цих додатків переносять до відповідних рядків декларації. А саме:
— суму за рядками 23 додатків ВП переносять до рядка 23 декларації;
— суму за рядками 24 додатків ВП — до рядка 24 декларації;
— суму за рядками 25 додатків ВП — до рядка 25 декларації;
— суму за рядками 26 додатків ВП — до рядка 26 декларації.
Зауважте, що при розрахунку недоплати за старими помилками слід виходити зі ставки податку, що діяла на момент допущення помилки. Оскільки йдеться про помилки 2010 року та І кварталу 2011 року, ставка податку становила 25%.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 19.01.2012

Рубрики:

»  Податок на прибуток

»  Інші питання

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу