«Все про бухгалтерський облік»

Всеукраїнська професійна газета

Зробити стартовою в Internt Explorer
Головна » Корисне » Відповіді на питання читачів » Чи всі податкові накладні на імпортний товар треба реєструвати в єдиному реєстрі

Кількість переглядів2929

ЧИ ВСІ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ НА ІМПОРТНИЙ ТОВАР ТРЕБА РЕЄСТРУВАТИ В ЄДИНОМУ РЕЄСТРІ
Чи вірно ми розуміємо, що з 01.01.12 р. незалежно від того, на яку суму виписано податкові накладні, хоч, наприклад, на 60 грн, але якщо ми є імпортерами, ми повинні зареєструвати цю накладну в Єдиному реєстрі? Чи повинні ми, отримавши накладні від наших постачальників, якось їх перепровіряти, чи зареєстрували вони її в Єдиному реєстрі?
Відповідь
Так, ви правильно трактуєте п. 11 підрозділу 2 р. ХХ Податкового кодексу України (далі — ПКУ): з 01.01.12 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно буде реєструвати всі накладні, виписані на постачання імпортованих товарів, незалежно від суми ПДВ, указаної в такій накладній.
Щодо податкових накладних, отриманих від постачальника, то відповідно до п. 201.10 ПКУ ви маєте право звіряти дані таких документів на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних. Тобто це право, а не обов’язок покупця. Перевірити, чи зареєстрована податкова накладна в Єдиному реєстрі, можна, надіславши запит в електронному вигляді до Державної податкової служби. Порядок його подання та отримання відповіді прописано в п.п. 13 — п. 17 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1246.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 17.01.2012

Рубрики:

»  ПДВ

Пошук по сайту:

Супер книги придбати швидко

Інтерв'ю з поетом
Євгенієм Юхницею

uhnitca_interview.mp3
Голосування за кращу, на Вашу думку, експертну роботу